ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ГЕПАТИТУ B: ЧОМУ НЕ ВАРТО ВІДКЛАДАТИ?

Гепатит B — це небезпечна для життя інфекція, що вражає печінку і яку спричиняє вірус гепатиту B. Хронічний гепатит В — невиліковний, але йому можна запобігти завдяки вакцинації. Щеплення ефективно перешкоджає інфікуванню та появі хронічних наслідків у 96%. Захист зберігається щонайменше 20 років, а в деяких випадках — протягом усього життя.

За Національним календарем профілактичних щеплень дитина має отримати три дози вакцини: перше щеплення — протягом 24 годин після народження (ВООЗ рекомендує якнайшвидше вакцинувати новонароджених дітей проти гепатиту B); друге щеплення — у два місяці; третє щеплення — у шість місяців. Якщо дитина не була вакцинована вчасно, її щеплять за схемою «0-1-6», тобто другу вакцину вводять через місяць після першої, третю — на шостий місяць.

За даними Центру громадського здоров’я, 2023 року щеплення від гепатиту В отримали 66% українців; найнижчі показники — в Івано-Франківській (46,6%), Закарпатській (47,8%), Хмельницькій (50,8%), Львівській (56,1%), Вінницькій (57,4%) і Одеській (58,2%) областях.

За три місяці 2024 року щепленнями охоплено 61% дітей; найнижчі показники серед дітей до року — у Херсонській (7,7%), Чернівецькій (27,8%) Тернопільській (28,2%), Закарпатській (34%), Львівській (44,5%), Одеській (47%) областях. Медики наголошують на важливості вакцинації проти гепатиту B, особливо у першу добу життя дитини. Наразі в країні доступно 510 818 доз вакцин — ними забезпечена кожна область.

Найбільше гепатит загрожує дітям до року. Саме у цьому віці 90% ймовірності, що гепатит B стане хронічним захворюванням. Ризик знижується, коли дитина стає старшою. Приблизно у 30–50% дітей, інфікованих у віці від 1 до 6 років, розвивається хронічний гепатит B. У 20–30% людей, інфікованих гепатитом B у дитинстві, надалі розвиваються цироз і рак печінки.

Previous Article
Next Article